Mam tak samo poród Mam tak samo poród

Akcja Mam Tak Samo! Poród

Poród:

To już za chwilę, za moment! Musisz się zbierać, szykować wyprawkę do szpitala, aby wszystko było gotowe na czas. Nie wiesz kiedy to się stanie. Może dziś? Może jutro? Może za tydzień? Będziesz wtedy sama w domu? Jak pojedziesz do szpitala? Partner zdąży dojechać? Będzie bolało? Przed porodem w głowie kobiety rodzą się miliony pytań. Niestety, na większość z nich nie ma odpowiedzi. Niedługo przekonasz się sama. Ale wszystko będzie dobrze! Sama zobacz – jest tu wiele takich historii jak Twoja. Niektóre wręcz identyczne.

Już przed porodem zacznij przygotowywać się do karmienia piersią, które w pierwszych dniach jest bardzo trudne. Matka dopiero uczy się odpowiednich metod przystawiania maluszka, a dziecko podejmuje pierwsze próby chwytania brodawki sutkowej. Pamiętaj, że pierwsze niepowodzenia nie skreślają możliwości karmienia piersią, a laktację można pobudzić. Na tym etapie warto przyjmować suplementy na bazie słodu jęczmiennego, który pozytywnie wpływa na laktację.

Poczytaj, poszukaj
– jeśli znajdziesz tu swoją historię
zostaw przy niej #mamtaksamo

(Aby wyświetlić historię, kliknij na zdjęcie)

Prawidłowy rozwój dziecka wspierają produkty

Femaltiker® plus

Żywność Specjalnego Przeznaczenia Medycznego

Mleko Mamy Rządzi!

femaltiker® plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem. Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. 
Skuteczność działania formuły femaltiker® zawartej w femaltiker® plus udowodniona klinicznie!!!*
Do postępowania dietetycznego u kobiet karmiących piersią w przypadku:

  • rzeczywistego niedoboru pokarmu

  • problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji

  • niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu i  / lub jego zbyt niską wartością odżywczą spowodowaną złym stanem odżywienia kobiety karmiącej.

Formuła zawarta w femaltiker® plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany, witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Czy wiesz, że….. dostarczanie składników o potencjale epigenetycznym tj. choliny, FolActiv, witamin B6 i B12 w okresie karmienia piersią może kształtować zdrowie dziecka w przyszłości.

femaltiker®plus dostępny w dwóch smakach: smak karmelowy 12 saszetek, smak czekoladowy 12 saszetek.

Sposób użycia: Spożywać zgodnie z zalecenia przez lekarza/specjalistę laktacyjnego schematem lub jeżeli lekarz/specjalista nie zaleci inaczej 1-2 porcje dziennie w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć femaltiker®plus na 0,5-1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu.
Producent: NUTROPHARMA Sp. z o.o.
1. Breastfeeding Medicine. Mar 2016. 11(2): A-3-A-75

Femaltiker plus

Prenatal® dha

SUPLEMENT DIETY
Kwasy omega – 3 (DHA + EPA) ważne w okresie od początku ciąży do końca karmienia piersią
Suplement diety Prenatal® dha zapewnia odpowiednią podaż tego niezbędnego dla rozwoju mózgu i narządu wzroku dziecka kwasu tłuszczowego omega-3. Dzięki zawartości aż 600 mg DHA w porcji dziennej polecany jest do stosowania już od pierwszych dni ciąży jako uzupełnienie Prenatal® uno. W przypadku konieczności wspierania czasu trwania ciążypolecany do stosowania łącznie z Prenatal® duo.

Czy wiesz, że... Zawartość DHA w mleku wpływa na iloraz inteligencji dziecka1

Badania wskazują, że spożycie DHA przez kobiety ciężarne jest 10x mniejsze2, niż rekomendowana dzienna porcja 600 mg DHA

1. Bernard YY et al. J Pediatr. 2017;183:43-50.e3.
2. Wierzejska R et al. Rocz Panstw Zakl Hig 2018;69(4):381-386

Prenatal® dha

Partnerem akcji jest NUTROPHARMA Sp. z o.o.